Szafki nocne do sypialni - charakterystyka

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

Poza tradycyjną garderobą, łóżkiem oraz właściwym oświetleniem, konieczne okazuje się nabycie klasycznych szafek nocnych. Mimo, że stanowią one niewielkie akcesoria, ciężko jest je wybrać, aby idealnie współgrały z resztą wyposażenia sypialni. Poza tym, że jest to element dekoracyjny, dodatkowo pełni również funkcję półki bądź komody. Jest znakomitym wariantem tuż przy łóżku.

Na szafeczce nocnej możemy umieścić lampkę, która po pierwsze wzbogaci wnętrze, o ile oczywiście będzie elegancka, a także pozwoli stworzyć w pokoju do spania specyficzny klimat. Nie da się ukryć, że liczy się w tym przypadku zwłaszcza kolor abażuru, który będzie dawał odpowiednie światło. Dobrze, aby był on nieco ciemniejszy, wtedy sprawi, że wnętrze będzie przytulne. Same szafki natomiast powinny być nie za obszerne, ale pojemne. W zasadzie sypialnia jest miejscem, w którym nie ma zbyt wielu elementów aranżacyjnych, dlatego też ciężko jest pomieścić wszystkie potrzebne nam na co dzień akcesoria. W tym celu przydatna jest właśnie mała półeczka, gdzie położymy książkę, okulary, biżuterię, postawimy budzik czy kubek z herbatą. Nie będziemy musieli za każdym razem wstawać, by sięgnąć po daną rzecz. Można więc potraktować zakup szafki jako inwestycję zapewniającą maksymalny komfort.

Warto wybierać modele, które posiadają nie tylko sam szkielet, ale także są zbudowane z szufladek bądź półek zamykanych na drzwiczki. Wówczas nie trudno będzie przechowywać drobiazgi, dodatki ubraniowe czy podręczne przybory higieniczne bądź kosmetyki. Dla zachowania porządku oraz własnej prywatności dobrze byłoby postawić zwłaszcza na specyficzne mini komody, w których wszystkie klamoty możemy upchać do środka. Dzięki temu nie ma kłopotu z bałaganem czy z tym, że wchodząc do sypialni wszystkie rzeczy znajdują się bezpośrednio na widoku. Nie kierujmy się zatem wyłącznie względami estetycznymi, ale zwłaszcza funkcjonalnością.

Jeśli natomiast ciężko jest nam zainwestować w dany typ szafki nocnej z powodu kompletnej dezorientacji w tym, co, do czego dobrać i co z czym zestawić, warto byłoby zainwestować w modele zupełnie zwyczajne. Chodzi tu o prostotę i minimalizm szafeczek, które będą ładne, wykończone precyzyjnie a przy tym doskonale dopasują się do pozostałych elementów meblowych, bez względu na rodzaj aranżacji, na jaki się zdecydujemy. Klasyka jest uniwersalna i stanowi stały element mody. Poza tym, im mniej oryginalne kształty, tym łatwiej mebel doczyścić. Trendem na rynku meblarskim są obecnie szafki nocne z połyskującymi frontami. Przydają się do każdego wariantu dekoracyjnego sypialni. Zazwyczaj wyposażone w szufladę, w której może być przechowywana biżuteria. Na wierzchu blatu jest sporo powierzchni, więc da się ją również dowolnie zagospodarować.

Ciekawą alternatywą da tej kategorii mebli sypialnianych jest przestrzeń we wnęce. Wbudowana w ścianę daje miejsce do ustawienia zegarka, położenia figurek ozdobnych czy komórki. Dla osób lubiących przeglądać przed snem kolorowe czasopisma bądź preferujących cowieczorną lekturę, polecane są szafki z jedną szufladą oraz otwartą przestrzenią pod spodem. Wtedy na regaliku możemy przechowywać stertę książek bądź gazet. Jeśli całość pomieszczenia stylizowana jest mało wyszukanie z racji postawienia na pierwszym miejscu praktyczności i funkcjonalności, a nie estetyki, można znacząco upiększyć dane wnętrze właśnie dzięki szafkom nocnym. Nie brakuje w sklepach meblarskich takich modeli, które będą szczególnie ozdobne i podniosą walory wizualne konkretnego pokoju.

 

Zdjęcia

Copyright: Domy w Polsce - porady o urządzaniu domów 2022.
Oprogramowanie: Szablonydostron.pl