Loft, czyli nowoczesne mieszkanie w starym stylu

Ocena: 7.0/10

Liczba ocen: 1

Oceń tą aktualność:

O loftach, a więc charakterystycznych apartamentach było głośno dawno temu. Początkowo określenie to stosowano w odniesieniu do pomieszczeń magazynowych oraz hal fabrycznych i obiektów użytku publicznego. Dziś powracają, jako świetny wariant mieszkalny. Przestronne pomieszczenia szczególnie modne okazują się w zachodnich partiach Europy a także w Stanach Zjednoczonych. W Polsce natomiast szał na tego typu wnętrza dopiero zaczyna się pojawiać.

Cechą szczególną loftów jest zwłaszcza wysoka jakość ich urządzenia a także sto procent niezawodności wykończenia. Przeważnie są one precyzyjnie urządzane przez doświadczonych fachowców. Mają olbrzymią powierzchnię do zagospodarowania i przestronne okna. Poza tym ich cechą szczególną są wysokie kondygnacje. Bardzo często w obiektach tego typu prezentowane są celowo kratownice oraz rury czy części instalacyjne. Można więc dostrzec w nich swego rodzaju stylistykę industrialną. Stanowią miejsce niesamowicie eleganckie, wręcz luksusowe, ale co za tym idzie również kosztowne w utrzymaniu. Lofty stanowią standardy na kontynencie amerykańskim, gdzie wyposażają się w nie ludzie zamożni, nierzadko single. Surowość stylu, prostota, ale zarazem niebanalność wykończenia sprawia natomiast, że łatwo przesadzić z dodatkami. Jeśli więc już decydujemy się na taką kompozycję naszego mieszkania, dobrze byłoby abyśmy postawili zwłaszcza na pomoc ze strony osoby doświadczonej, na przykład projektanta wnętrz.

Pierwsze lofty powstały na obszarze Polski w Łodzi. Były to obiekty wydzielone w fabryce Karola Scheiblera. Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się natomiast w Kołobrzegu, Bytomiu, Żyrardowie, Wrocławiu oraz Warszawie. Lofty prawdopodobnie w najbliższym czasie będą stanowiły najbardziej pożądane i modne formy mieszkalne ze względu na ich usytuowanie w dużych miastach, przeważnie w centrum. Dodatkowo warto też mieć na względzie fakt, że są to przestronne mieszkania, więc będą one zastępowały niebawem parterowe domki czy szeregówki, których wybudowanie i kompleksowe urządzenie jest zdecydowanie droższe.

Copyright: Domy w Polsce - porady o urządzaniu domów 2022.
Oprogramowanie: Szablonydostron.pl